کریمی قدوسی در نطق میان دستور:

هدف دشمنان داخلی و خارجی کشور از فتنه در ایران به زانو درآوردن نظام اسلامی بود/فتنه اقتصادی با رمز مذاکره با آمریکا

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / یکشنبه ۹ دی ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: هدف دشمنان داخلی و خارجی کشور از فتنه در ایران به زانو درآوردن نظام اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 9 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن گرامیداشت یوم االله 9 دی روز بصیرت و میثاق گفت: حضرت علی علیه السلام در خطبه 169 نهج البلاغه می فرماید که همانا ناکثین عهدشکن به جهت نارضایتی از حکومت من به یک دیگر پیوستند تا آنجا که برای وحدت اجتماعی شما احساس خطر نکنم، صبر خواهم کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم در 19 دی ماه 1389 فرمودند که این کسانی که شما به آنها سران فتنه می گویید؛ کسانی بودند که دشمن آنها را به وسط صحنه کشاند، نباید انسان بازیچه دست شمن شود، باید سریعا متوجه قضیه شود و اگر غفلتی کرده است، زمانی که متوجه غفلت شد، بلا فاصله راه را عوض کند ولی راهشان را عوض نکردند.

هدف فتنه گران برچیده شدن نظام اسلامی بود

وی ادامه داد: عامل دیگر کسانی بودند که گمان کرده بودند که بساط جمهوری اسلامی برچیده خواهد شد و حتی شعارهای دینی نیز در این کشور نخواهد ماند. برنامه بر این بود که اگر توانستند برنامه دولت مطلوب خود را بچینند که راهشان بعد از آن معلوم بود و اگر نتوانستند برنامه دولت مطلوب خود را بچینند، کشور را به آشوب بکشند.

فتنه اول؛ فنته سیاسی یا انسداد سیاسی در کشور

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در سه دهه بعد از ارتحال حضرت امام خمینی (ره) 3 فتنه بوقوع پیوست؛ فتنه اول، فنته سیاسی یا انسداد سیاسی در کشور در سال 1378 با اسم رمز جامعه مدنی با هدف به زانو درآوردن نظام اسلامی و فراهم کردن زمینه بازگشت آمریکا به کشور طراحی شده بود که مسئولیت این فتنه و مدیریت آن به عهده رئیس جمهور وقت محمد خاتمی بود.

کریمی قدوسی گفت: طراحی انجام شده این فاجعه؛ خروج از حاکمیت، استعفای رئیس جمهور و کابینه، ارائه لوایح دو پهلو، استعفای دسته جمعی 132 نماینده مجلس ششم ، شورش های خیابانی، آتش زدن اموال عمومی، طراحی و انجام قتل های زنجیره ای با هدف زیر سوال بردن نظام اسلامی، هماهنگی با سرویس های خارجی برای پشتیبانی، مخالفت با قانون اسلامی و نظارت استصوابی شورای نگهبان بود.

فتنه دوم: به زانو در آوردن نظام اسلامی با رمز تقلب در انتخابات

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: فتنه دوم، فتنه امنیتی در سال 1388 بود که اسم رمز شروع این فتنه تقلب در اتخابات بود.رهبری این فتنه و هدایت راهبردی آن به عهده هاشمی رفسنجانی بود و فرماندهی میدان بر عهده سید محمد خاتمی، میر حسین موسوی و مهدی کروبی بود.

وی بیان داشت: هدف این فتنه نیز به زانو درآوردن نظام اسلامی و جمع کردن بساط جمهوری اسلامی و حکومت دینی و فراهم کردن زمینه بازگشت آمریکا به کشور بود و هم چنین  تاکتیک های بکار رفته در این فتنه شعار اگر موسوی رای نیاورد، تقلب شده ، مردم به خیابان ها بریزند، بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: درخواست ابطال انتخابات، پروژه کشته سازی در این فتنه مانند قتل های زنجیره ای و اینکه سران فتنه با ناتو هماهنگی کرده بودند که در وقت مناسب آمریکا و ناتو به ایران آغاز شود و حتی محمد خاتمی در دیدار با ملک عبدالله در ریاض بر لزوم شوک خارجی به همراه شوک اجتماعی برای پیروزی در انتخابات تاکیده کرده است.

کریمی قدوسی گفت: در راهپیمایی غیرقانونی 25 خردادماه 1388 می گویند که اطمینان داشته باشید رهبری از این جمعیت ترسیده است و همین نقطه جای فشار آوردن است و یک ماه قبل از آن نیز این مطلب را در جمعی با حضور موسوی خویینی ها و عبدالله نوری گفته می شود که نظامی که مبتنی بر ولایت فقیه است قابل دوام نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم ادامه داد: آنها می گویند که شعار ولایت فقیه را امام آورد و برای همان زمان کارایی داشت؛ لذا نمی توان در حال حاضر با این ساختار کشور را اداره کرد. چرا باید یک نفر برای همه تصمیم بگیرد، در این نشست تاکید می شود که باید نبض ولایت فقیه در دستور کار اصلاحات قرار گیرد. دیگر نمی توان دموکراسی را با ولایت فقیه ادامه داد.

فتنه سوم؛ فتنه اقتصادی با رمز مذاکره با آمریکا

وی افزود: فتنه سوم، فتنه اقتصادی با اسم رمز مذاکره از سال 1392 با هدف فقیرکردن مردم و ایجاد بن بست اقتصادی شروع شد که هدایت این جریان بر عهده چهره های شاخص دولت اعتدال و اصلاحات قرار داده شد و هم چنین  هدف  این فتنه عادی سازی روابط ایران با آمریکا و به زانو درآوردن نظام جمهوری اسلامی بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: طراحی های انجام شده در این فتنه بر عهده همان سران فتنه و اعضای اصلی فتنه های قبل با اتخاذ سخت ترین روش ها از جمله سقوط ارزش پول ملی، افزایش قیمت های 300 درصدی ، فقیر کردن مردم و بازنشستگان و کارمندان و کارگران، بی اعتمادی به نظام اسلامی، نا امید کردن مردم، گسترش اعتصابات ، تعطیلی تولید، بیکاری کارگران، شورش و بحران امنیتی در خیابان ها،تهدید به شروع جنگ توسط آمریکا، مردم فقیر، شروع عملیات های تروریستی از جمله حمله داعش به مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام خمینی (ره) و اهواز، زمینه سازی برای جنگ داخلی، تضعیف بنیه دفاعی کشور، نا امید کردن مردم و زیرسوال بردن دستاوردهای 40 ساله نظام اسلامی بود.

ایستادگی رهبری در مقابل افرادی که خواهان مذاکره با آمریکا بودند

وی گفت: هدف آنها جمع آوری عوامل مذکور و ارائه به رهبری برای وادار رهبری برای مذاکره بود اما رهبری در اجتماع 100 هزار نفری بسیجیان در ورزشگاه  آزادی فرمودند که افرادی در حال انجام بزرگ ترین خیانت ها در این کشور هستند. آنها وانمود به بن بست رسیدن کشور می کنند و علاج آن را زانو زدن و التماس به آمریکا می دانند درحالی که من به پشتیبانی ملت ایران اجازه نخواهم داد.

نقشه های آمریکا برای فتنه 1388 همگی نقش بر آب شد

کریمی قدوسی افزود: 10 نقشه آمریکا برای فتنه سال 1388 از جمله تخصیص 240 میلیون برای پروژه های آمریکا، انجام انتخابات آزاد بدون حضور شورای نگهبان، تقویت شبکه منوتو، استفاده وسیع از توییتر، حمایت از فیس بوک ، لکه دار کردن نظام 40 ساله جمهوری اسلامی، واردات مودم و ایجاد شبکه امن برای بحران های سال آینده، تغییر ذائقه زنان، زیر سوال بردن جریان مقاومت، هماهنگی با جبهه اصلاحات، افشاگری در مورد فرزندان مسئولان، که به فضل الهی و با هدایت رهبری معظم، ملت ایران در 3 فتنه گذشته پیروز نهایی بودند و اجازه بازگشت آمریکا به این کشور را ندادند.

این نماینده مجلس در دوره دهم تصریح کرد: پیروزی بزرگ از آن ملت ایران است چراکه بشارت حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بر این است که روزی فرا خواهد رسید که با دستان خودتان این امانت را به دست صاحبش حضرت ولی عصر (عج) خواهید داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خاتمه گفت: برای بار دیگراسناد فتنه 1388 را خدمت رئیس جلسه تقدیم می کنم تا با ملاحظه ایشان و سایران ، کسانی که نسبت به فتنه شبهه دارند، شبهه هایشان تبدیل به یقین شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1916

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.