کریمی قدوسی از وزیر نفت درباره روابط زیر پاسخ خواست:

فرانسه، بیژن زنگنه، شاه پری زنگنه، آی پی سی، کرسنت و توتال

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۶ آذر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

کریمی قدوسی در باره رابطه فرانسه و پری زنگنه با قراردادهای آی پی سی، کرسنت و توتال که عموما دارای فساد بوده از ویز نفت پاسخ خواست

به گزارش بولتن نیوز، متاسفانه ماجرای نفوذ در کشور ما به یک مسئله اساسی تبدیل شده تا جایی که بسیاری از منابع کشور ما را تحت تاثیر خود قرار داده است. نفوذ فقط یک مقوله سیاسی یا فرهنگی نیست. نفوذ ابعاد مختلفی دارد که مانند آفت به جان ریشه های گوناگون حیات یک جامعه می افتد سعی می کند هرجور که شده جامعه را به سمت نیستی بکشاند.


یکی از مهمترین ابعاد نفوذ که متاسفانه نسبت به آن اغفال صورت می گیرد، نفوذ اقتصادی است. نفوذگر اقتصادی، در ظاهر نه با اعتقادات و فرهنگ شما مشکل دارد – چه اینکه شاید با شما در این زمینه همراهی نیز کند – و نه دنبال براندازی است. وی سعی می کند با ورود به گلوگاه های اقتصادی و مالی کشور، جریان ورود سرمایه و دارایی به داخل را منحرف کند تا نهایتا مردم با بحران مالی شدید روبه رو شده و در مقابل نظام بایستند. به نظر می رسد ماجرایی که این روزها کریمی قدوسی در خصوص روابط مشکوک وزیر نفت مطرح کرده، در همین رابطه باشد.


این روزها برخی سایتها و رسانه ها برای مخدوش کردن اصل سوال کریمی قدوسی در رابطه با مداخله احتمالی رابطه زنی بنام پری زنگنه و کشور فرانسه در قراردادهای آی پی سی، توتال و کرسنت به طرح موضوع پیش پا افتاده رابطه فامیلی بیژن زنگنه با شاه پری زنگنه همسر عدنان خاشقچی پرداخته اند.


نماینده مشهد با بیان اینکه در رسانه های مختلف و همچنین در فضای مجازی در خصوص این خانم، نقش، نفوذ و فساد گسترده وی در قراردادهای نفتی مطالب زیادی منتشر شده، گفت: ما به دنبال کشف مسائل ناگفته ای که در مدت طولانی در دولت های هاشمی رفسنجانی، اصلاحات و روحانی درباره ارتباط فرانسوی ها از طریق این خانم در عقد قراردادها وجود داشته، هستیم.


وی تاکید کرد: در سوال اینجانب به صراحت آمده که وزیر باید در خصوص شاه‌پری زنگنه، همسر عدنان خاشقچی و ملقب به الهه سرمایه گذاری، در قراردادهای کرسنت، توتال و مفاسد گسترده نقش موثری در عقد قراردادهای استعماری در حوزه نفت و گاز داشته است، توضیح دهد.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: باید ناگفته ها بخصوص در مسائل قرادادهای نفتی کرسنت، توتال، ارتباطی که این خانم با مهدی هاشمی در مفاسد نفتی داشته و مفاسدی که در این زمینه وجود دارد، روشن شود.


نماینده مشهد در مجلس گفت: داشتن یا نداشتن ارتباط فامیلی وزیر با این خانم که در رسانه ها پیش از این مطرح شده، اصل سوال نیست و در صورت وجود ارتباط فامیلی یا نبود این ارتباط، تغییری ایجاد نمی کند.
کریمی قدوسی در جلسه روز سه شنبه مجلس سوال از وزیر نفت را تهیه و تحویل هیئت رئیسه مجلس داد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1888

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.