قابل توجه دستگاه های اطلاعاتی وامنیتی

کاوه مدنی در لباس حمایت رابطه زنگنه – پری زنگنه

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب از نگاه دیگران / سه شنبه ۶ آذر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

در جلسه علنی 6 خرداد 97 مجلس شورای اسلامی سوال 4 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر اطلاعات درباره فرار کاوه مدنی...

در جلسه علنی 6 خرداد 97 مجلس شورای اسلامی سوال 4 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر اطلاعات درباره فرار کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام وصول شد و به این ترتیب پرونده اتهامات جاسوسی فعالان محیط زیستی، وزیر اطلاعات را به مجلس کشاند. اما کاوه مدنی که بود؟

به گزارش بولتن نیوز، کاوه مدنی را می توان در یک کلام، فردی معرفی کرد که در ظاهر کاملا مورد اعتماد مسئولان نظام بود اما نقش مهمی هم در تغییر نگرش مدیران کشور به مسایل محیط زیستی داشت.


مدنی به عنوان سرپل نفوذ شبکه‌ای از جاسوسان- عناصری نظیر کاووس سید امامی- به دستگاه‌های اداری برای جمع‌آوری اطلاعات نظامی، ایجاد انحراف در ریل‌گذاری‌های مربوط به آب و هوا، ترویج کوچ از روستا، نابودی منابع آبی شناخته شده است. به عنوان نمونه می‌توان به تاثیر او در مجاب کردن مسئولان محیط زیست به پذیرش و پیوستن به توافقنامه آب و هوایی پاریس اشاره کرد. توافقنامه‌ای که گرچه ظاهری جذاب و گول‌زننده دارد اما در باطن می‌تواند اثرات مخربی بر اقتصاد ایران وارد آورد و حتی زمینه ساز تحریم‌های جدید نیز در آینده باشد.


از دیگر اقدامات مخربی که مدنی در دوران حضور در سازمان محیط زیست به جای گذاشت نیز می‌توان به زمینه‌سازی برای انحلال دانشکده محیط زیست اشاره کرد. این دانشکده که قدیمی‌ترین مرکز آموزش محیط زیست خاورمیانه نیز هست از آبان‌ماه سال گذشته و با اعلام مدنی که گفته بود قرار است دانشگاه تغییر کاربری داده شود دچار انحلال تدریجی شد که اعتراضات چندین باره دانشجویان را نیز به دنبال داشت.


مروری بر روند تصمیمات و اقدامات مدنی در محیط زیست و حداقل همین مقدار که قابلیت رسانه‌ای شدن دارد نشان از این دارد که هیچ بعید نیست یکی از ماموریت‌های او از بین بردن دانش محیط زیست در کشور بوده و در این مسیر عمل میکرد.


چرا شائبه جاسوسی کاوه مدنی تقویت شد؟ کاوه مدنی در ابتدای دولت دوازدهم و مستقیما از خارج از کشور آمد و به عنوان معاون رئیس سازمان محیط زیست انتخاب شد. شکی در این موضوع نیست که ما از نخبگان حمایت می‌کنیم ولی موضوعی که در این پرونده مورد تاکید بوده این است که نه نتها سازمان محیط زیست بلکه دستگاه‌های امنیتی ما باید درباره احتمال دو تابعیتی بودن این فرد پاسخگو باشند چون وقتی شخصی از کشور خارج می‌شود و قصد بازگشت ندارد یا باید دو تابعیتی باشد و یا اینکه اقامت یک کشوری را از گذشته اخذ کرده باشد.


نوع استعفای وی یکی از مهمترین دلایل مشکوک شدن به او می باشد. کاوه مدنی بجای استعفای توئیتری، باید در محل کار خود حاضر می‌شد و استعفای خود را به شکل رسمی تقدیم رئیس سازمان محیط زیست می‌کرد ولی وقتی که او از طریق فضای مجازی و بیرون از ایران استعفای خود را اعلام می‌کند قطعا شائبه‌ دست داشتنش در پرونده جاسوسی اخیر در سازمان محیط زیست را تقویت می‌کند.


و حالا دم خروس این فرد دوباره بیرون زد. آن هم در جایی که موضوع، همین جاسوسی است و نفوذ. همانطور که مستحضرید، این روزها برخی سایتها و رسانه ها برای مخدوش کردن سوال کریمی قدوسی در رابطه با مداخله احتمالی رابطه زنی بنام پری زنگنه و کشور فرانسه در قراردادهای آی پی سی، توتال و کرسنت به طرح موضوع پیش پا افتاده رابطه فامیلی بیژن زنگنه با شاه پری زنگنه همسر عدنان خاشقچی پرداخته اند.ئنماینده مشهد با بیان اینکه در رسانه های مختلف و همچنین در فضای مجازی در خصوص این خانم، نقش، نفوذ و فساد گسترده وی در قراردادهای نفتی مطالب زیادی منتشر شده، گفت: ما به دنبال کشف مسائل ناگفته ای که در مدت طولانی در دولت های هاشمی رفسنجانی، اصلاحات و روحانی درباره ارتباط فرانسوی ها از طریق این خانم در عقد قراردادها وجود داشته، هستیم.


در این حال، کاوه مدنی از آن سوی آبها توئیت زده است که فلانی را جدی نگیرید زیرا او در مورد من هم دچار توهم شده بود. از قضا وقتی می بینیم فردی چون کاوه مدنی که تا این اندازه افراد و دستگاه های مطلع در موردش موضع منفی دارند، در ماجرای رابطه پری زنگنه و وزیر نفت ورود می کند، بیشتر پیگیر و حساس می شویم که این رابطه چیست و خواهان شفاف سازی و پاسخگویی آقای وزیر هستیم.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1886

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.