بولتن نیوز بررسی کرد؛

برافروخته شدن یک جاسوس فراری از سوال کریمی قدوسی از زنگنه

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب از نگاه دیگران / سه شنبه ۶ آذر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

کاوه مدنی جاسوس فراری پناهنده شده به آمریکا، که بجای حضور در کشور و پاسخگویی به اتهاماتش از کشور متواری شده و در خارج از کشور استعفاء داده...

کاوه مدنی جاسوس فراری پناهنده شده به آمریکا، که بجای حضور در کشور و پاسخگویی به اتهاماتش از کشور متواری شده و در خارج از کشور استعفاء داده، از سوال کریمی قدوسی از وزیر نفت خشمگین شده و به فرافکنی روی آورد.

به گزارش بولتن نیوز، کاوه مدنی که یک جاسوس 2 تابعیتی خارج نشین و فاقد حتی یک روز سابقه کاری در سازمان حفاظت محیط زیستبود در شهریور سال 96از سوی عیسی کلانتری رئیس این سازمان به بعنوان معاون آموزش و پژوهش و سرپرست مرکز امور بین الملل و کنوانسیونها این سازمان منصوب شد.

بعد از بازداشت جاسوسان محیط زیستی در اواسط سال 96 نام کاوه مدنی هم بعنوان یک جاسوس مطرح و حتی وی مدتی بازداشت شد که اتهام مجرم بودن و جاسوسی هم درباره وی بر سر زبانها افتاد.

او در زمان مسئولیتش رفتارهای مشکوک و سفرهای خارجی به برخی کشورها داشت حتی در ایام نوروز امسال به چهار کشور سفر کرد.

در این ایام بود که عکس هایی خلاف عفت عمومی، زشت و زننده وی در رسانه ها منتشر شد.

این متهم فراری ۱۴ سال خارج از ایران و در کشورهای مختلف از اروپا گرفته تا امریکای شمالی حضور داشت و وقتی در ایام نوروز به خارج رفت دیگر به کشور بازنگشت و در فروردین امسال از همانجا استعفاء داد.

بعد از این قضایا جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه ای تحت عنوان « مسوولان باید درباره فرار معاون 2 تابعیتی محیط زیست پاسخگو باشند »، با طرح سوال از وزیر اطلاعات ناگفته هایی از این متهم فراری بیان کرد.

اظهارات کریمی قدوسی درباره این جاسوس بدین شرح است: « این فرد 2 تابعیتی متاسفانه با حکم عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، معاون این سازمان شد. وی حداقل 2 تابعیتی بوده و حتی ممکن است چند تابعیتی هم باشد. اگر همان 2 تابعیتی بودن وی را در نظر بگیریم، باز جای تعجب دارد که چطور این فرد که یک روز سابقه کار در سازمان محیط زیست را نداشته، به یک باره معاون این سازمان شده است.همزمان با بازداشت جاسوسان محیط زیست در سال گذشته، کاوه مدنی هم بازداشت اما با فشارهای برخی افراد وی بلافاصله بعد از چند روز آزاد می شود. وزیر اطلاعات باید پاسخگوی انتصاب این فرد و فرار وی از کشور باشد.
این فرد که به اتهام جاسوسی دستگیر شده بود چگونه در این ایام به اتفاق خانواده از کشور خارج می شود و باز نمی گردد. این فرد در خارج از کشور با ارسال توئیت استعفاء می دهد و می گوید برای کشوری که گرفتن جاسوس مهمتر از حل مشکلات است من به آنجا بر نمی گردم. مسوولان باید پاسخ دهند که چرا چنین افرادی برای انتصاب بعنوان معاون یک سازمان مهم تائید صلاحیت می شوند، و چرا هنوز درباره خطر نفوذ افراد 2 تابعیتی در این دولت اقدام موثر و بازدارنده صورت نگرفته است.چرا زمانی که اسنادی درباره این جاسوس منتشر شد، مراقبت نمی شود تا وی از کشور خارج نشود.سوال از وزیر اطلاعات به امضای نمایندگان دیگر همچون محمد دهقان نماینده چناران، احمد امیرآبادی نماینده قم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و حجت الاسلام و المسلمین نوروزی نماینده رباط کریم هم رسیده که وزیر باید در روزهای آینده با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به آن پاسخ دهد».

اما هفته گدشته این نماینده مجلس از بیژن زنگنه وزیر نفت در خصوص نقش، نفوذ و فساد گسترده شاه پری زنگنه در قراردادهای نفتی سوال کرده و خواستار پاسخگویی و شفاف سازی وزیر در این زمینه شد.

وی با بیان اینکه در رسانه های مختلف و همچنین در فضای مجازی در خصوص این خانم، نقش، نفوذ و فساد گسترده وی در قراردادهای نفتی مطالب زیادی منتشر شده، گفت: ما به دنبال کشف مسائل ناگفته ای که در مدت طولانی در دولت های هاشمی رفسنجانی، اصلاحات و روحانی درباره ارتباط فرانسوی ها از طریق این خانم در عقد قراردادها وجود داشته، هستیم.

کریمی با طرح این سوال باید ناگفته ها بخصوص در مسائل قرادادهای نفتی کرسنت، توتال، ارتباطی که این خانم با مهدی هاشمی در مفاسد نفتی داشته و مفاسدی که در این زمینه وجود دارد، روشن شود، تاکید کرد: در سوال اینجانب به صراحت آمده که وزیر باید در خصوص شاه‌پری زنگنه، همسر عدنان خاشقچی و ملقب به الهه سرمایه گذاری، در قراردادهای کرسنت، توتال و مفاسد گسترده نقش موثری در عقد قراردادهای استعماری در حوزه نفت و گاز داشته است، توضیح دهد.

اما بعد از طرح این سوال رسانه های زنجیره ای وابسته به جریان اصلاح طلب و حتی جریان نفوذ و جاسوسان فراری از کشور که از پیگیریهای کریمی قدوسی در باره پروژه نفوذ در کشور حتی در رده مدیران ارشد و تحقیق و تفحص وی از مدیران 2 تابعیتی در کشور و عزل آنها کینه به دل داشتند، در اقدامی هماهنگ در یک جوسازی رسانه ای کاذب، طرح این سوال را اشتباه فاحش توصیف کرده و اعلام کردند که شاپری زنگنه، دخترخواننده شهیر ‎پری زنگنه واهل کاشان است،اما وزیرنفت اهل کرمانشاه بانام کامل بیژن نامدار زنگنه است.

در همین راستا برخی از جاسوسان فراری همچون کاوه مدنی نیز واکنش نشان داد.

وی در توئیتی نوشت: « کریمی قدوسی زمانی که کاربرگ سوال در مورد من را با ادبیات خاص خود پر می کرد حتی نمی دانست عنوان من در دولت چه بوده، چرا و چگونه استعفاء دادم، تابعیت دوم ندارم و در آمریکا درس خوانده ام».

جای تعجب دارد که سوال یک نماینده از یک وزیر در خصوص فساد در قراردادهای نفتی چه ارتباطی با یک جاسوس متهم و از کشور گریخته دارد.

اما سوال کریمی قدوسی که به همراه چهار نماینده دیگر از وزر اطلاعات طرح شده کاملا مشخص است.

در سوال مذکور به صراحت واژه «معاون» برای این متهم فراری بکار رفته که این جاسوس در پایان متن استعفاء سمت خود را معاون آموزش و پژوهش و سرپرست مرکز امور بین الملل و کنوانسیونها ذکر می کند.

چرا و چگونه استعفاء دادن این جاسوس هم بر همگان روشن بوده و وی بعد از بازداشت جاسوسان محیط زیست و زمانی که بحث بازداشت مجدد وی مطرح شده از کشور فرار کرد و دیگر به کشور بازنگشت.

این جاسوس مدعی است که در طول 14 سال حضورش تابعیت هیچ کشوری را نگرفته است. سوال این است که اگر تابعیت کشور دیگری ندارد چطور 14 سال در خارج از کشور حضور داشته و هم اکنون در آنجا زندگی می کند.

بولتن نیوز به این جاسوس پیشنهاد می کند برای رفع هر گونه شبهه و اثبات ادعایش به کشور باز گردد و اگر حرفی در خصوص نمایندگان مجلس دارد در همین کشور بیان کند نه اینکه از دامان غرب و اربابانش.

کریمی قدوسی وقتی با این هجمه و حملات اصلاح طلبان و حتی جاسوسان گریخته از کشور مواجه شد در یک جمله گفت: این نشان می دهد که سوالم از وزیر نفت به گیجگاه آقایان خورده و منافع آنها را به خطر انداخته است».

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1885

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.