کریمی قدوسی در گفتگو با بولتن نیوز مطرح کرد؛

شیطنت رسانه های زنجیره ای وابسته پیرامون سوال از وزیر نفت

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / پنجشنبه ۱ آذر ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اصل سوال اینجانب از وزیر نفت در خصوص نقش، نفوذ و فساد گسترده شاه پری زنگنه...

به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، پس از طرح سوال جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی از بیژن زنگنه وزیر نفتدرباره نقش موثر شاه‌پری زنگنه، همسر عدنان خاشقچی و ملقب به الهه سرمایه گذاری، در قراردادهای کرسنت، توتال و مفاسد گسترده در عقد قراردادهای استعماری در حوزه نفت و گاز و همچنین طرح این سوال که آیا نسبت فامیلی شاه‌پری زنگنه با جنابعالی وجود دارد یا خیر؟رسانه های زنجیره ای حامی دولت در یک جوسازی رسانه ای، طرح این سوال را اشتباه فاحش توصیف کرده و اعلام کردند که شاپری زنگنه،دخترخواننده شهیر ‎پری زنگنه واهل کاشان است،اما وزیرنفت اهل کرمانشاه بانام کامل بیژن نامدار زنگنه است.

خبرنگار بولتن نیوز در تماس مجدد با این نماینده خواستار توضیح وی در این زمینه شد.

نماینده مشهد با بیان اینکه در رسانه های مختلف و همچنین در فضای مجازی در خصوص این خانم، نقش، نفوذ و فساد گسترده وی در قراردادهای نفتی مطالب زیادی منتشر شده، گفت: ما به دنبال کشف مسائل ناگفته ای که در مدت طولانی در دولت های هاشمی رفسنجانی، اصلاحات و روحانی درباره ارتباط فرانسوی ها از طریق این خانم در عقد قراردادها وجود داشته، هستیم.

وی تاکید کرد: در سوال اینجانب به صراحت آمده که وزیر باید در خصوص شاه‌پری زنگنه، همسر عدنان خاشقچی و ملقب به الهه سرمایه گذاری، در قراردادهای کرسنت، توتال و مفاسد گسترده نقش موثری در عقد قراردادهای استعماری در حوزه نفت و گاز داشته است، توضیح دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: با طرح این سوال باید ناگفته ها بخصوص در مسائل قرادادهای نفتی کرسنت، توتال، ارتباطی که این خانم با مهدی هاشمی در مفاسد نفتی داشته و مفاسدی که در این زمینه وجود دارد، روشن شود.

کریمی قدوسی با تاکید بر اینکه این مطالب در رسانه ها و فضای مجازی وجود دارد، تصریح کرد: ما اطلاعات ویژه ای بدست نیاوردیم بلکه رصد رسانه ها را جمع بندی کردیم که ببینیم اصل موضوع چیست.

وی افزود: قطعا این موضوع را از وزیر نفت سوال می کنیم. در قالب سوال هم می خواهیم بدانیم آیاد ارتباط فامیلی بین این خانم و وزیر نفت وجود دارد یا نه.

نماینده مشهد در مجلس گفت: ما قضاوتی نداشتم بلکه گفتم که این مسائل در رسانه ها مطرح است و وزیر پاسخ دهد.

کریمی قدوسی اضافه کرد: داشتن یا نداشتن ارتباط فامیلی وزیر با این خانم، اصل سوال نیست و در صورت وجود ارتباط فامیلی یا نبود این ارتباط، تغییری ایجاد نمی کند بلکه محور سوال اینجانب در خصوص نقش این خانم در قراردادهای استعماری بین وزارت نفت با بیگانگان است.

وی افزود: وزیر باید در خصوص ارتباط ویژه ای که بین فرانسویها، شاه پری زنگنه و تیم اصلاحات و اعتدال برقرار بوده پاسخ دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رسانه های زنجیره ای وابسته معمولا در مبارزه با فساد شیطنت می کنند، افزود: این رسانه ها برای تشویش اذهان عمومی یک موضوع بی ربطی را مطرح می کنند در حالی که صدها صفحه مطلب در فضای مجازی پیرامون همین مساله وجود دارد.

کریمی قدوس گفت: یک جایگاه رسمی باید در این زمینه ورود پیدا می کرد تا ابعاد مساله روشن شود که اینجانب که به این مساله ورود کردم. 

کریمی قدوسی در جلسه روز سه شنبه مجلس سوال از وزیر نفت را تهیه و تحویل هیئت رئیسه مجلس داد.

در این سوال آمده است؛

شاه‌پری زنگنه، همسر عدنان خاشقچی و ملقب به الهه سرمایه گذاری، در قراردادهای کرسنت، توتال و مفاسد گسترده نقش موثری در عقد قراردادهای استعماری در حوزه نفت و گاز داشته است.

جناب زنگنه جنابعالی در این روابط چه نقشی داشته اید و آیا نسبت فامیلی شاه‌پری زنگنه با جنابعالی وجود دارد یا خیر ؟؟! در فضای مجازی مطالب زیادی در این خصوص منتشر شده است.

زنگنه در روزهای آینده باید با حضور در کمیسیون انرژی مجلس به این سوال پاسخ دهد.

اگر توضیحات وزیر برای این نماینده قانع کننده نباشد وی باید با حضور در صحن مجلس پاسخگوی این سوال باشد.

اقدام کریمی قدوسی در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی، مبارزه با رانت خواری، پارتی بازی و فامیل تباری در قردادهای نفتی، احقاق حقوق مردم، بازگرداندن بیت المال و جلوگیری از حیف و میل بیت المال می باشد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1883

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.