نماینده مردم مشهد در گفتگو با قدس آنلاین:

شهروندان اولویت استفاده از امکانات در ایام پایانی ماه صفر را به زائران اختصاص دهند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / چهارشنبه ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی گفت: شهروندان مشهدی در روزهای پایانی ماه صفر اولویت استفاده از امکانات در شهر مقدس مشهد را به زائران اختصاص دهند.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار داشت:دهه آخر صفر شلوغ ترین و پر ازدحام ترین حضور زائر درمشهد الرضا در  هر سال است که تمام هیئت های مذهبی و  خانواده ها از نقاط مختلف کشور  و حتی خارج ازمرز ها برای عزاداری  و عرض ارادت به مشهد مقدس تشرف پیدا می کنند . از این رو در این روزها مشهد دارای شرایط به خصوصی می باشد که کمتر در طول سال تکرار می شود.
وی تصریح کرد: در نگاه اول مهمترین وظیفه درباره توجه به این زائران به عهده بخش های دولتی استان است. استاندار و  فرماندار شهرستان مشهد باید امکانات خود را در جهت خدمت هرچه بیشتر و بهتر به زائران بسیج کنند و شورای تامین استان باید کاملا وضعیت عملیاتی داشته باشد و امنیت زائران را چه در زمان عزیمت و در مسیرهای منتهی به مشهد و  چه در زمان اقامت و موسم عزاداری  فراهم نمایند و با تمام هوشیاری ازهیئت های مذهبی و زائران که از داخل و خارج کشور در دهه اخر صفر به صورت مختلف و حتی پیاده به مشهد مقدس سفر می کنند مراقبت نمایند.
کریمی قدوسی افزود: در حوزه اسکان زائران نیز اتحادیه زائرسراها و هتل داران توجه داشته باشند که با رعایت مسائل فرهنگی با زائران رفتار مناسب و در خور شان زائران داشته باشند و مبادا هزینه زمان هایی که هتل ها و زائر سراهای آنها خالی می باشد  را در این چند روز از زائران جبران کنند  که قطعا چنین رویه ای باعث آزرده خاطر شدن زائران عزیز خواهد شد و بدون تردید چنین درامدی آن هم از زائر امام مهربانی ها دارای برکت نیز نخواهد بود و رعایت این رویه در خصوصا کسبه و مغازه های اطراف حرم مطهر نیز صدق می کند.
وی اظهار داشت: در این زمان نقش مردم در میزبانی از زائران از همه مهمتر و پررنگتر می باشد اگرچه همه مشهدی ها خادم الرضا هستند و همواره از برکت همجواری با این امام به طور صحیح استفاده کرده و از زائران این امام به طور پسندیده پذیرایی می کنند اما توصیه ما این است که در استفاده از امکانات طی این چند روز آخر صفر،   اولویت را به زائران بدهند  و همچون گذشته، از راهنمایی های دلسوزانه خود به زائران دریغ نورزند.
کریمی قدوسی ادامه داد: زائران نیز همان طور که رنج سفر را برای آمدن به مشهد برای خود پذیرفته اند باید  تمام توجه خودشان را صرف بارگاه امام رضا(ع) و عزادارای  دهه آخر صفر در این ایام  نمایند و با مسئولان شهرستان و استان همکاری  و  به توصیه های آنها در حوزه های مختلف توجه و عمل داشته باشند و انها را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه محدوده حرم مطهر در این چند روز، متمرکز ترین مکان حضور زائران است از این رو علاوه بر اینکه همه باید در حفظ نظم و رعایت حق تقدم مراعات یکدیگر را نمایند و با مسئولان انتظامی نهایت همکاری را داشته باشند، افزود:  پایان ماه صفر  با همت جمعی و با همکاری و هماهنگی مردم مشهد، مسئولان و زائران  باید مهری بر  کارنامه مذهبی و خدمتی ملت ایران نسبت به فرهنگ اهل بیت (ع) و پاسخی محکم  به دشمنان اسلام در سرتاسر جهان باشد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1865

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.